Koło Przewodników Miejskich i Terenowych

im. M. S. Pajdowskiego w Lublinie

Zebranie informacyjne

27 sierpnia, godz. 17.00 - Zapraszamy na zebranie dotyczące planowanych szkoleń w okresie jesiennym.

Relacja z wydarzeń przewodnickich

6 sierpnia, godz. 17.00 - Zapraszamy na zebranie klubowe i relacje z wydarzeń przewodnickich: "Lato w mieście", udział przewodników w Ogólnopolskim Zlocie Krajoznawców w dniach 19 - 22 sierpnia. Szczegóły na stronie Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie.

Zebranie informacyjne

16 lipca, godz. 17.00 – Zebranie informacyjne, ostatni termin wpłat na wycieczkę szkoleniową  szlakiem nadbużańskim.

Pożegnanie śp. Marii Wiślińskiej

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci naszej Koleżanki Marysi Wiślińskiej, z d. Zimmer, geografa-hydrografa, przewodnika po Lublinie i Lubelszczyźnie, która zmarła w dniu 8 lipca w wieku 78 lat. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 27 lipca o godzinie 11.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej.

Czytaj więcej...

Prezentacja zdjęć z regionu nadbużańskiego

9 lipca, godz. 17.00 – Kol. Jerzy Frąk, prezentacja zdjęć z regionu nadbużańskiego (Włodawa, Jabłeczna, Kostomłoty, Pratulin). Bieżące informacje i zapisy na wycieczkę szlakiem nadbużańskim, organizowanej w dniu 24 lipca. Przewodnicy deklarujący wyjazd proszeni są o dokonywanie wpłaty zaliczki – 50 zł na zebraniu. Koszt wycieczki dla członków PTTK – 90 zł, sympatycy – 100 zł (ubezpieczenie, autokar, pilot, wstępy).

Czytaj więcej...

Spacery z przewodnikiem PTTK

1 czerwca – 15 września – W ramach oferty letniej Sezonu Lublin 2021 Oddział Miejski PTTK i Koło Przewodników zaprasza turystów i mieszkańców Lublina na spacery z cyklu „Tajemnice i Legendy Starego Miasta” po preferencyjnej cenie. Sprzedaż biletów – w kiosku PTTK w sieni kamienicy Rynek 8.

Czytaj więcej...

Wystawa „Lubartowscy Sanguszkowie”

W Muzeum Ziemi Lubartowskiej została otwarta 8 czerwca wystawa czasowa pt. „Lubartowscy Sanguszkowie”, którą można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.30 do listopada br.

Czytaj więcej...

Zebranie informacyjne

25 czerwca, godz. 17.00 - zebranie informacyjne o wycieczkach szkoleniowych i wydarzeniach turystycznych w okresie wakacyjnym - sala PTTK.