Koło Przewodników Miejskich i Terenowych

im. M. S. Pajdowskiego w Lublinie

Spacer szkoleniowy

24 lipca, godz. 17.00 - Kol. Jerzy Frąk "Szlakiem lubelskich wodociągów", spotkanie przed LO im. Unii Lubelskiej

Szkolenie w Ogrodzie Saskim

10 lipca, godz. 17.00 - Kol. Maksymilian Zon " Spacer po Ogrodzie Saskim", spotkanie przed bramą główną przy Al. Racławickich

Spacer szkoleniowy

26 czerwca, godz. 17.00 – Kol. Beata Petkiewicz zaprasza przewodników PTTK na spacer „Lublin w czasach epidemii”. Spotkanie na Pl. Rybnym.

Zwiedzanie miasteczka UMCS

W burzowy, piątkowy wieczór, dnia 19 czerwca 2020 r., odbył się szkoleniowy spacer lubelskich przewodników PTTK. Tematem jego była topografia, historia i architektura Dzielnicy Uniwersyteckiej w Lublinie.  Zagadnienie okazało się na tyle obszerne, że w ciągu zakładanych dwóch godzin spaceru, z ciemnymi chmurami groźnie wiszącymi nad głowami Uczestników, ograniczyliśmy się jedynie do części naukowo - dydaktycznej lubelskiego campusu.

Czytaj więcej...

Kampus Politechniki Lubelskiej

Lublin jest największym ośrodkiem akademickim we wschodniej Polsce, siedzibą 9 wyższych uczelni (5 państwowych i 4 niepublicznych), w których uczy się ok. 70 000 studentów z Polski i z zagranicy (ok. 6 500 cudzoziemców).

Czytaj więcej...

100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Przewodnicy PTTK wielokrotnie oprowadzali mieszkańców Lublina i turystów Szlakiem Jana Pawła II po Lublinie, odwiedzając Katolicki Uniwersytet Lubelski, Archikatedrę Lubelską, Bazylikę oo. Dominikanów, Klasztor pobrygidkowski i inne miejsca, w których Ojciec Święty pozostawił trwały ślad swojej obecności i nauczania. W dniu 24 kwietnia 1997 roku Uchwałą Nr 471/XLVII/97 Rady Miasta Lublin Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II został nadany tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin (zob. https://lublin.eu/lublin/jp2/honorowy-obywatel-lublina).

Czytaj więcej...

Informacja dla turystów

Szanowni Państwo, informujemy, że przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego pracują obecnie nad nowymi projektami spacerów. Kiedy będzie to możliwe, zaprosimy Państwa za pośrednictwem Oddziału Miejskiego PTTK na szlaki turystyczne po Lublinie, uwzględniając wszystkie zasady bezpieczeństwa zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

W kilkuosobowych grupach z profesjonalnymi przewodnikami poznacie urokliwe zaułki Starego Miasta, które były malowniczym tłem kadrów filmowych, odkryjecie piękno secesyjnych kamienic w Śródmieściu, poznacie tajemnice staropolskiej medycyny i wiele innych ciekawostek zaklętych w murach Koziego Grodu.

Prosimy o śledzenie komunikatów zamieszczanych na naszych stronach internetowych.

Pożegnanie śp. Krystyny Daczki

Z głębokim smutkiem powiadamiamy, że w dniu 13 maja zmarła nasza Koleżanka Krystyna Daczka, przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W 2011 roku uzyskała uprawnienia do oprowadzania turystów w Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Lublinie i Państwowym Muzeum na Majdanku.

Przez wiele lat była związana zawodowo z Kazimierzem Dolnym, gdzie uczyła geografii w Liceum Ogólnokształcącym, następnie była wicedyrektorem w Zbiorczej Szkole Gminnej, potem pracowała w Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 16 maja o godzinie 13.30 w Garbowie.

Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy szczerego współczucia.

Zarząd Koła Przewodników PTTK w Lublinie    
 

Życzenia Wielkanocne

Pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 kwietnia br. zmarła nasza Koleżanka Teresa Wiktorowicz z d. Nagajek, przewodnik miejski i terenowy PTTK (od 1971 roku), z wykształcenia bibliotekarka, związana zawodowo przez wiele lat z Filią Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i z Państwowym Muzeum na Majdanku.

Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy szczerego współczucia, łącząc się w bólu i modlitwie w czasie nabożeństwa żałobnego odprawionego w dniu 8 kwietnia o godzinie 11.00 w Kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.  

Zarząd Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK