Koło Przewodników Miejskich i Terenowych

im. M. S. Pajdowskiego w Lublinie

Sezon Lublin 2019

Przewodnicy PTTK zapraszają na spacery tematyczne, które  przygotowali na „Sezon Lublin 2019”:

Czytaj więcej...

Spacer wiosenny

Kol. Irena Dudek zaprosiła nas 23 marca na spacer bulwarem nadbystrzyckim w poszukiwaniu wiosny, ale też dla uczczenia setnej rocznicy śmierci wybitnego inżyniera Mariana Lutosławskiego, twórcy najstarszych mostów żelbetowych w Lublinie na Bystrzycy. Na zdjęciach utrwaliliśmy ujścia rzek – Czerniejówki i Czechówki do Bystrzycy, dawną fabrykę eternitu na Firlejowszczyźnie, podziwialiśmy malowniczą panoramę Starego Miasta, szukaliśmy symptomów wiosny: przebiśniegów i zielonych pędów drzew, a na koniec utopiliśmy Marzannę.

Czytaj więcej...

Wycieczka i Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników

XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych na Jasną Górę  została zorganizowana w dniach 8 – 10 marca 2019 roku przez Oddział Tatrzański PTTK i Koło Przewodników im. Klimka Bachledy w Zakopanem. W rekolekcjach i nabożeństwach oraz w wykładach uczestniczyło ok. 1000 przewodników z Polski, w tym 30 osób z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK w Lublinie.

Czytaj więcej...

„Sonderaktion Lublin”

16 grudnia - Koło Przewodników Oddziału Miejskiego PTTK i Oddział Martyrologii „Pod Zegarem” Muzeum Lubelskiego zorganizowali uroczystości w 79. rocznicę egzekucji przedstawicieli lubelskiej inteligencji dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne w dniu 23 grudnia 1939 r. w ramach tzw. „Sonderaktion Lublin”.

Czytaj więcej...

Publikacje:

Historia przewodnictwa
turystycznego w Lublinie: