Promocja książki o bp. Juliuszu Bursche

14 listopada (wtorek),  godz. 17.00 – Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie zaprasza wraz z Klubem Tygodnika Powszechnego w Lublinie na spotkanie zatytułowane „Pasterz na czas próby”, które odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim św. Trójcy w Lublinie. Spotkanie jest poświęcone postaci biskupa Juliusza Bursche – zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w II Rzeczypospolitej, który został aresztowany na początku II wojny światowej i umieszczony w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen. Zmarł w szpitalu więziennym w Moabit.

Debatę z udziałem najbliższych członków rodziny biskupa poprowadzi prof. dr hab. Sławomir Żurek. W programie przewidziano promocję książki „Juliusz Bursche – myśli, działalność, dziedzictwo” (red. Aleksander Łupienko) oraz występ zespołu wokalnego „The Snopkers Ensemble”, działającego przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie.