Szkolenie w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze

25 lutego – Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze zaprasza na szkolenie dla przewodników turystycznych. Koszt: 75 zł, płatne w kasie muzeum. Na życzenie uczestników szkolenia, po wcześniejszym zgłoszeniu, może być wystawiona  faktura.

Plan:

•   9.00 – 13.00 – Wykłady i zwiedzanie: 2h ekspozycja, 1h archeologia, 1h oprowadzanie po terenie.
  • 13.00 – 13.30 – Przerwa na zakup literatury/toaletę
  •  13.30 – 14.00 – Dojazd do Włodawy
  • 14.00 –15.00 – Zwiedzanie kościoła św. Ludwika i ekspozycji na krużgankach klasztornych oo. Paulinów
  •  15.00 – 16.00 – Czas wolny na kawę/herbatę/posiłek lub dla chętnych zwiedzanie cerkwi prawosławnej Narodzenia Najświętszej Marii Panny z poł. XIX w. (jeśli ksiądz proboszcz nie będzie musiał wyjechać), kramy kupieckie z XVIII w. w  rynku oraz ławeczka z Krystyną Krahelską.
  • 16.00 – 18.00 – Oprowadzenie przez pracownika Muzeum po Zespole Synagogalnym otwartym po remoncie w 2023 r. (wystawa czasowa w 80. rocznicę likwidacji getta włodawskiego i inne związane z tematyką żydowską).

Dojazd we własnym zakresie, osoby niezmotoryzowane mogą skorzystać z uprzejmości kolegów posiadających samochody i pokryć koszty benzyny. Koordynatorem wyjazdu jest Koleżanka Magdalena Tarnas, tel. + 48 501 671 896. W przypadku nagłego ataku zimy przewidziany jest wyjazd busem. Proszę zabrać prowiant i termosy, gdyż w Sobiborze nie ma automatu z wrzątkiem.