Ślubowanie absolwentów kursów przewodnickich

W pięknej nadwiślańskiej scenerii, obok pałacu Cywińskich, sześciu nowych przewodników - z grona absolwentów kursów zorganizowanych w 2012 i 2013 roku przez Oddział Miejski PTTK w Lublinie - zadeklarowało członkowstwo w Kole Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja Stanisława Pajdowskiego.

Złożyli oni ślubowanie w obecności Tadeusza Sobieszka reprezentującego Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie,  przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Marty Denys – członka Komisji Egzaminacyjnej, Krystyny Basistowej – opiekuna kursu, Marii Wiśnioch – prezesa Koła Przewodników PTTK i kapelana przewodników turystycznych ks. Andrzeja Juźko.

Do Koła Przewodników PTTK zostali przyjęci: Mariusz Borkowski, Agnieszka Krokowska, Teresa Ewa Jezierska-Serafin, Patrycja Serafin, Marcin Turski i Paweł Zarębski.

Uczestnicy ceremonii otrzymali odznaki klubowe, pamiątkowe długopisy z logo Koła oraz figurki św. Krzysztofa.

Po uroczystościach odbyła się integracyjna biesiada, w której uczestniczyli nowi adepci sztuki przewodnickiej i doświadczona kadra przewodników PTTK.

Dokumentację fotograficzną z ceremonii ślubowania sporządził Wojciech Filo.