Odczyt Marii Mironowicz-Panek
29 listopada, godz. 17.00 – Kol. Maria Mironowicz-Panek z Koła Przewodników PTTK w Nałęczowie wygłosi dla przewodników lubelskich odczyt o Oktawii Żeromskiej – sala PTTK, Rynek 8.
Wykład dr. Grzegorza Mączki
22 listopada, godz. 17.00 – Zapraszamy przewodników PTTK na wykład dr. Grzegorza Mączki „Tadeusz Kościuszko w Lublinie i na Lubelszczyźnie - nowe odkrycia” – spotkanie w sali szkoleniowej PTTK, Rynek 8.
Szkolenie na przewodnika po kaplicy zamkowej
Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza do udziału w szkoleniu na przewodnika po Kaplicy Trójcy Świętej w Lublinie. Szkolenie odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2024 r. Opłata za szkolenie w wysokości 100 zł musi zostać wniesiona do 29 listopada 2024 r. Osoby, które do tego dnia nie wniosą opłaty nie wezmą udziału w szkoleniu.
Wykład „Jurydyki lubelskie”
17 listopada, godz. 17.00 – Klasztor oo. Dominikanów zaprasza na wykład dr. Huberta Mącika, miejskiego konserwatora zabytków: „Dawne jurydyki lubelskie w krajobrazie współczesnego Lublina”. Miejsce: aula klasztorna, ul. Złota 9.
Wykład Ewy Zielińskiej
15 listopada, godz. 17.00 – Zapraszamy przewodników PTTK na wykład Ewy Zielińskiej „Ks. Jan Ambroży Wadowski – monografista lubelskich kościołów” – spotkanie w sali szkoleniowej PTTK, Rynek 8.
Święto Niepodległości
11 listopada – Przewodnicy PTTK wzięli udział w obchodach 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 mszą św. w intencji Ojczyznyw archikatedrze, której przewodniczył bp Adam Bab. W poczcie sztandarowym byli: Dominik Tyda, Emilia Hołubowicz i Dominika Brzozowska. Następnie na pl. Litewskim odbył się Apel Pamięci, zakończony składaniem wieńców. Delegację z PTTK reprezentowali: prezes Oddziału Miejskiego PTTK Andrzej Wasilewski oraz członkowie Koła Przewodników: Agnieszka Król, Emilia Hołubowicz i Krzysztof Szyszka.
Msza św. za zmarłych przewodników turystycznych
8 listopada, godz. 18.00 – Nabożeństwo za zmarłych przewodników PTTK zostało odprawione przez kapelana ks. Andrzeja Juźko w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie. Po mszy św. przewodnicy modlili się w krypcie za śp. bpa Ryszarda Karpińskiego.
XXXVIII Kwesta cmentarna
1 – 3 listopada – Organizatorami kwesty na zabytkowej nekropolii przy ul. Lipowej byli Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Lublina i Polskie Radio Lublin. W zbiórce uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich, dziennikarze, aktorzy, muzycy, sportowcy, młodzież szkolna oraz przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK w kweście uczestniczyli: Barbara Kuśmiderska, Jerzy Mleczek, Marcin Turski, Dominik Tyda, a w sztabie pracowali: Marta Goździowska-Łubkowska – przewodnicząca SKOZL, Stanisław Santarek – wiceprzewodniczący, Irena Kowalczyk oraz Otylia Bobryk, Dominika Brzozowska, Emilia Hołubowicz, Agnieszka Król, Małgorzata Kurpas, Małgorzata Mazurek, Rafał Paczos, Maria Wiśnioch-Filo i Wojciech Filo.
Rajd Przewodnicki
26 października – Integracyjny Rajd Przewodnicki „Najpiękniejsze zakątki Lasów Kozłowieckich” (ok. 18 km pieszo), który poprowadzi Kol. Marcin Turski. W rajdzie mogą uczestniczyć członkowie PTTK z opłaconymi składkami (UBEZPIECZENIE). Rajd odbywa się pod szyldem OM PTTK. Obowiązuje wpisowe - 5 zł od osoby, wpłaty można dokonać na miejscu zbiórki. Spotkanie uczestników rajdu w holu Dworca PKP o godzinie 7.00.